Úvodní stránka > Tiskový servis > Tiskové zprávy > Primátor se loučil s prezidentem

Primátor se loučil s prezidentem

Primátor hl. m. Prahy Pavel Bém se dnes oficiálně loučil s funkcí, ve které strávil osm let. Končící primátor se dnes v Brožíkově síni Staroměstské radnice setkal mimo jiné i s prezidentem Václavem Klausem a zástupci nejrůznějších pražských institucí a organizací.Pavel Bém převzal město po povodních v roce 2002. Povodně způsobily škodu za téměř 30 miliard korun. Dluh města činil 35 miliard korun. "Dnes, po osmi letech, předám svému zástupci Prahu v naprosto luxusní finanční pozici,"řekl Pavel Bém, podle kterého má dnes Praha vyrovnaný rozpočet, splacené dluhy, největší investiční tempo od roku 1945 a jeden z nejmodernějších systémů protipovodňové ochrany v Evropě.

"Pavlu Bémovi bych chtěl zas jeho osm let primátorování v Praze velmi poděkovat. V dnešní politické a mediální situaci se na děkování jaksi zapomnělo. Nepatří to již k dobrému tónu, spíše se nosí kritizování a uštěpačné poznámky. Já bych však chtěl právě proto tady říci, že Pavel Bém byl jedním z našich nejúspěšnějších pražských primátorů a jsem si jist, že to - s odstupem času - vyjde najevo," řekl před plnou Brožíkovou síní prezident republiky Václav Klaus, jemuž primátor předal jako dárek na rozloučenou umělecké vyvedení korunovačních klenot ve šperkařské sadě.

Primátor po skončení oficiální části slavnostního ceremoniálu také převzal z rukou předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděly Dvořákové zlatou medaili jako vyjádření díku za uplynulé období a vzájemnou spolupráci.

Sedmačtyřicetiletý Pavel Bém působil ve funkci primátora od listopadu 2002. Před tím byl starostou Prahy 6. V květnu tohoto roku byl zvolen poslancem Parlamentu ČR.