Tiskové zprávy

07.02.2013 -

MFD ve službách „spravedlivého zločinu“

Supermarket veřejných služeb v Praze - Škodův palác  „Praha nechce platit nájem za palác, jejž zařídil Bém“  MFD, 6. února 2013 Mladá Fronta Dnes opět lže, jak když tiskne. 6. února přinesla pod titulkem „Praha nechce platit nájem za palác, jejž zařídil Bém“ neuvěřitelné množství mystifikací a lží. Dovolím si je probrat od začátku: Lež č. 1: „Praha zažaluje majitele Škodova paláce, kde sídlí magistrátní úředníci. Nájemné je podle magistrátu nemravně vysoké. Vyjde ročně na 200 milionů. Smlouvu podepsal exprimátor Bém“. Realita je poněkud odlišná. Smlouvu nepodepsal Bém, ale ředitel magistrátního úřadu. Výběr Nové radnice ve Škodově paláci probíhal otevřeným a transparentním výběrovým řízením, ve kterém zcela v souladu s českými zákony a s potvrzením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, zvítězila firma COPA Retail.  Rada hlavního města Prahy v roce 2006 (včetně exprimátora Béma) měla pouze 2 zákonné možnosti: buď nabídku přijmout anebo výběrové řízení zrušit. Rada se rozhodla pro první variantu z logických věcných a ekonomických důvodů: a)      do Škodova paláce se sestěhovalo několik desítek úřadů z celé Prahy – vzniklo tak pro Pražany komfortní a unikátní pracoviště veřejné správy pod jednou střechou (a to také bylo hlavním cílem) Škodův palác je budovou ideální. Všechna pracoviště se vejdou na jedno místo. Jsou dopravně dostupné, v centru Prahy. Úřad je otevřený, nabízí komplexní servis – včetně veřejně přístupného internetu, fotoateliéru, občerstvení, květinářství, dětského koutku atd. Poskytuje to, co jsme si přáli: moderní supermarket veřejných služeb; b)     provoz a pronájem původních prostor stál ročně HMP 230 mil. Kč; c)      vysoutěžený nájem, ale také provoz (!) nového centralizovaného pracoviště ve Škodově paláci byl skutečně 200 mil. Kč – ekonomická úspora v rozpočtu města tedy činila 30 mil. Kč.
25.05.2010 - AKCE SDĚLENÍ, TISKOVÁ

Dohoda o spolupráci Prahy s Policií ČR

Dnes byla podepsána Koordinační dohoda o spolupráci mezi Krajským ředitelstvím policie hlavního města Prahy a Hlavním městem Prahou. Dohoda rámcově stanovuje společný postup při zajišťování bezpečnosti a veřejného pořádku na území hlavního města. Dohodu podepsali primátor hl. m. Prahy MUDr. Pavel Bém a ředitel Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy plk. Mgr. Martin Červíček.
24.05.2010 - AKCE SDĚLENÍ, TISKOVÁ

Memorandum o vzniku nového koncertního sálu bylo podepsáno včera v Obecním domě

Slavnostní podpis memoranda o spolupráci a vzájemné podpoře při vzniku nového koncertního sálu, který by měl být jádrem nového moderního kulturního a společenského centra v hlavním městě Praze, proběhl včera v primátorském salónku. Podepsal jej primátor hl. m. Prahy Pavel Bém a ředitel Pražského jara Roman Bělor.
04.05.2010 - AKCE SDĚLENÍ, TISKOVÁ

V Praze vznikne Národní památník hrdinů heydrichiády

Na dnešním zasedání Rady představil ředitel magistrátu Martin Trnka pražským radním výsledek umělecké soutěže na zhotovení a osazení pamětní desky – seznamu 294 obětí heydrichiády. Rada schválila výsledný návrh na podobu památníku od akademické sochařky Marie Šeborové. Stéla se jmény se stane součástí Národního památníku hrdinů heydrichiády v areálu pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2.